Yabancı Dizi Önerileri

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )
Loading...

True Detective Dizi Konusu

True Detective, henüz daha ilk sezonuyla birlikte adını efsanevi dizilerin arasına ekledi. Abartıyor muyuz? Kesinlikle hayır. Senaryosu ile farklılık yaratan dizi, karakterlerinin rolleri ve mükemmel olan kurgulaması ile bu övgüyü kesinlikle hak ediyor.

True Detective için aslında bir flashback diyebiliriz. Olaylar hem günümüzde hemde 17 sene evvel ki dönemde geçiyor. Olayların büyük bölümünün 1995’te satanis bir ayin tarafından öldürüldüğüne inanılan Dora Lange cinayeti ile başlıyor. ABD’nin Louisiana eyaletinde cinayet masasında görev alan Rustin Cohle ve Martin Hart’ın yaşayacağı zorluklar bu cinayet ile başlıyor. Birbirleri ile pek anlaşamayan ama görevleri yüzünden beraber çalışmak zorunda olan bu ikili soruşturmanın ilerlemesiyle birlikte kendilerini olayın içinde bulacaklar. Bu ikili 1995 senesinde olayı çözümlemeye çalışırken günümüzde ise Rustin ve Martin’i, Dora Lange cinayeti için sorgulayan polisler olacaktır. İkisi de artık dedektif değil normal bir hayat geçiren insanlardır.

true detective

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir