Yabancı Dizi Önerileri

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,33. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )
Loading...

The Last Kingdom Dizi Önerisi – Dizi Konusu

The Last Kingdom dizisi BBC tarafından yayınlanacak olan ve Game Of Thrones için en büyük rakip diye tanımlanan dizi 9.yüzyılda geçecek. Tarihsel verileri yarı kurgu şeklinde bizlere sunacak olan yapım Bafta ve RTS ödüllü yazar Stephen Butchard geliştiriyor.

 

Ayrıca Emmy ve Altın küre ödüllü Downton Abbey tarafından üretilen dizinin başarısızlığına dair herhangi bir düşünce yok. Ana kahramanımız Kral Alfred şuan ki İngiltere’nin olduğu bölgede bir krallığa sahip. Onun gibi birçok kral ve krallık mevcut ancak herkes birbirinden bağımsız ve ayrı yaşıyor. Vikingler ise Saksonlar üzerinde kuracakları hakimiyet için bu bölgeyi toprakları olarak baştan yaratmak istiyor.

 

Kanlı savaşların yanı sıra tarihsel argümanlar ile birleşen birçok detaya rastlayabileceğiz. Cesaret, aşk, siyaset, din gibi birçok konunun işleneceği The Last Kingdom dizisi konu itibariyle başarılı gözüküyor. 9.yüzyılın şartlarında İngiltere’nin doğuşunu izleyeceğimiz dizinin Game Of Thrones ile kıyaslandığında ne denli bir başarı yakalayacağı merak konusu. David Dawson tarafından canlandırılan Kral Alfred ile müthiş bir TV ziyafeti bizi bekliyor.

 

Aksiyon ve tarih etiketleriyle tanıtılan The Last Kingdom oyuncu kadrosuna baktığımızda başarılı isimler görüyoruz. David Dawson haricinde Emily Cox, Matthew Macfadyen, Peter Gantzler, Alexander Dreymon, Tobias Santelmann, Turger Hauer, Ian Hart ve Adrian Bower oyuncu kadrosunda kesinleşmiş kişiler.

The Last kingdom

The Last kingdom

 

Comments

 1. Avatar for admin By Mehmet Ali

  Cevapla

 2. Avatar for admin By Kerim Tuncer

  Cevapla

 3. Avatar for admin By şafak güler

  Cevapla

  • Avatar for admin By admin

   Cevapla

 4. Avatar for admin By okuruz

  Cevapla

 5. Avatar for admin By Rıdvan

  Cevapla

  • Avatar for admin By admin

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir