Yabancı Dizi Önerileri

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )
Loading...

The 100 – Dizi Konusu | Dizi Önerisi

Kıyamet sonrası oluşacak bir senaryoyu izleyeceğiz. 97 sene evvel dünyada bir nükleer savaş çıkmıştır. Dünyanın neredeyse her yeri bu radyasyonlardan etkilenmiştir. Hayatta kalmayı başaran 12 ulus 400 kişilik bir insan grubuyla beraber uzaya kaçmıştır. Uzayda geçirdikleri 97 sene de 3. nesli oluşturmuşlardır. Sayıları 4000’i geçmiştir.
 
Uzay gemisinin bir düzen içerisinde kalması için sert kurallar vardır. Düşüncelerine göre radyasyonun etkisi 100 sene içerisinde kaybolmaktadır. Fakat kaynakları onları 3 sene daha taşıyamaz. Gemi kaynaklarının tükenmeye başlamasıyla birlikte 12 ulusun bir araya gelerek yeni bir plan ortaya çıkarmaları gereklidir. Dünyanın hala yaşanabilir olup olmadığını görmeleri için sert kuralların mağduru olan 100 genci dünyaya göndereceklerdir. Gençlerin bir bölümü hükümetin verdiği görevi yapmaya çalışırken diğer gençlerse hükümet ile bağlantıyı kesmenin yollarını arayacaktır. Fakat onları bekleyen tehlikelerde olacaktır. Dünya eskisi gibi bir yer değildir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir