Yabancı Dizi Önerileri

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )
Loading...

Rome Dizi Konusu – Dizi Önerisi

Spartacus’ün etkisinden hala çıkamadınız mı? Onun gibi bir dizi mi arıyorsunuz? Rome tam size göre.

Roma İmparatorluğu kurulduğu günden bu yana en güçlü dönemini yaşamaktadır. Dışarıdan bakıldığı zaman muazzam bir imparatorluk olarak görünse de yönetimin birbirleri arasında oluşan anlaşmazlıklar ve senato üyelerinin sinsi planları Roma’yı gerileme dönemine sürüklemektedir. Roma İmparatorluğu’nun efsanevi komutanı Sezar, 8 senelik bir dönem sonrası Galya’yı fethetmeyi başarmıştır. Savaş sonrası kazandığı büyük bir ganimeti ile askerleriyle birlikte Roma’ya geri dönecektir. Sezar bu düşünce içerisinde olsa da senato aynı fikirde değildir. Senato üyeleri onun geri dönmesinden rahatsızdır. Onu savaş suçları ile yargılamak ile tehdit etmektedirler. Fakat Sezar’ın yakın dostu Pompey bu düşünceyi yatıştıracaktır.

13. Lejyon askerlerinden Lucius Vorenus ve Titus Pullo, lejyonların birleştirici simgesi olan bayraklarının çalınmasıyla birlikte Galya’ya geri gönderilir. Onların bu yolculuğu aslında Roma’da oluşacak olayların başlangıcıdır. Dizi bizlere büyük bir imparatorluğun nasıl çökertilerek tekrar ayağa kalkmasını anlatıyor.

Rome

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir