Yabancı Dizi Önerileri

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,50. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )
Loading...

Glee Dizi Önerisi – Dizi Konusu

Müzikal dizi denildiğinde akla gelen ilk dizi olan Glee kendine has yapısı ve müzik ile dizi kavramanı çok iyi harmanlamasıyla bize dolu dolu bir altı sezon yaşattı. Zaman zaman kalitesinde değişiklikler olsa da dizinin başrollerinden biri olan Cory Monteith’in amansız ölümüyle dizi sarsılmıştı. Özellikle sevgilisi olan dizinin diğer başrol oyuncusu Lea Michele’in de bu durumu etkilemesi kuvvetli bir ihtimaldi. Bu olayın ardından gittikçe düşen Glee malesef 2015 yılında son sezonu çekilmek üzere altıncı sezonuyla sona erdi. Yine de ağzımızda iyi bir tat bıraktığını söylemek gerek.

 

glee

glee

 

Dizinin hikayesiyle ilgili olarak söylenecek çok fazla birşey yok. Çünkü herkesin kendi hikayesi var bunu izleyerek görüyoruz. Yine de genel anlamda birleşen hikaye ise bir avuç öğrencinin sanat ve sanatçılık durumundaki hayallerini isteklerini, zorundalıklarını ve başarılarını görüyoruz. Bununla birlikte sağlam bir arkadaşlık bağı oluşan Glee ekibi tam gaz yoluna devam ediyor.

 

Kurt_Hummel

 

Kurt Hummel: Dizinin tatlı karakterlerinden biri olan Kurt, eşcinsel olsun yada olmasın kesinlikle mükemmel bir sese sahip. Tınısı çok kuvvetli olan Kurt hayali için savaşanlardan sadece bir tanesi.

 

Sue Sylvester

Sue Sylvester: Kızlar amigo takımının başı ve beden öğretmeni olan Sue Sylvester takınmış olduğu yarı erkek yarı kadın stili ve Glee’nin başı diyebileceğimiz Will Schuester ile yaptığı tatlı sert atışmaları ile görüyoruz. Bunun dışında ise bayan amigo takımında olmak isteyen kızlara da çok fazla işkence şektiren Sue zaman içerisinde yumuşamaya başlıyor.

 

Artie Abrams

 

Artie Abrams: Glee’deki çeşitlilikten yararlanan tekerlikli sandalyeye bağlı birini canlandıran Artie’de sonuna kadar hayallerinin peşinden koşuyor.

 

Rachel BerryRachel Berry: Dizinin başrollerinden biri olan Rachel tüm hayatının hayali olan iyi bir şarkıcı ve müzikal sanatçısı olmaya adamıştır. Sesinin kalitesi, başarı gücü isteği ve çok çalışmasıyla bu yolda hızlı ama emin adımlarla ilerlereyen Rachel amacına ulaşmayı başaran nadir insanlardan biri olmuştur.

 

Will SchuesterWill Schuester: Glee grubunun yöneticisi ve koçu olan Will’ farklı kişiliğini gruba yansıtarak ve bir zamanlar kendisinin de aynı koltuklarda müzikal yapıp şarkı söylediğini anlatmaktan çekinmeyerek grup öğrencilerine ilham veriyor. Tüm öğrencileri gibi iyi bir sese sahip Will’in de birçok sahnede şarkı söylerken karşımıza çıkıyor. Efsane şarkı olan Dream On’u Neil Patrick Harris yani Barney Stinson ile kapışmak için kullanarak bize seyir sevgi yüksek bir yapım bahşediyor.

Santana LopezSantana Lopez: Amigo grubunun en başarılı üyelerinden biriyken bir anda hayalini değiştiren ve Glee’ye katılarak şarkıcılığını ön plana koyan Santana, okulda çok popüler olmasıyla tanınıyor. Yine de Glee grubunun etkisyle farklı bir kimliğe bürünüyor.

 

Tina Cohen-ChangTina Cohen-Chang: Glee’ye katıldıktan sonra başarısı ve kendine has sesiyle göz kamaştıran ve Artie ile kısa sürede çok yakın olan Tina, herkes gibi amacına ulaşmaya çalışanlardan.

 

Mercedes JonesMercedes Jones: Mercedes çok özel bir ses tonu ve tınıya sahip. Günümüzde sıkça geçen çok güçlü bir gırtlak yapısına sahip olduğu için şarkı sırasında çok yüksek tınılara çıkabiliyor. Bu da onu Glee grubunun tartışılmaz en iyilerinden birisi olma yolunda götürüyor.

 

Noah 'Puck' PuckermanNoah ‘Puck’ Puckerman: Finn’in yakın arkadaşı olan ve futbol takımından yine Finn gibi bazı nedenlerden dolayı Glee’ye katılan Noah, ilk başlarda hoşuna gitmese de sonradan Glee’nin en önemli parçalarından biri haline geliyor.

 

Brittany S. PierceBrittany S. Pierce: Santana’nin en yakın arkadaşı hatta bir süre sevgili gibi olan Quinn de Santana ile birlikte amigoluk yaparken Glee’ye katılanlar arasında yer alıyor.

 

Finn HudsonFinn Hudson: Aslında dizinin başrollerinden biri olan, Glee’nin sağlam karakterli ve koca yürekli üyesi olan Finn Hudson karakterini canlandıran oyuncu Cory Monteith’in ölümünden sonra malesef sona ermek durumunda kaldı. Glee hayranları için çok üzüntü verici olsa da Glee’ye katılışından bu yana kendine has sesiyle bizleri mutlu etmişti.

 

Sam Evans

Sam Evans:Okulun en popülerlerinden biri olan, hem yakışıklılığı hem de çok iyi sesiyle öne çıkan Sam Glee’nin önemli karakterlerinden birisi oluyor.

 

Blaine Anderson

Blaine Anderson: Grubun farklı yapıya sahip üyelerinden biri olan Blaine Anderson diğer herkes gibi mutlu olmanın yollarını Glee’de arıyor.

 

 

Emma PillsburyEmma Pillsbury: Will’in çalıştığı okulda idareci olan Emma Pillsbury, zaman içerisinde Will ilearalarında yakınlaşmalar oluyor. Will’in de kendisinden hoşlandığını söyleyecek olurska ileride değişimler söz konusu oluyor.

 

 

Quinn Fabray

 

Quinn Fabray: Bir dönem amigo grubunda bulunan ve ateşli aşk hikayeleri sayesinde okulun en popüler kızlarından biri olan Quinn’in de baz ınedenlerden dolayı Glee’ye yolu düşenlerden. Yine de zaman içerisinde alışsa da bir süre sonra farklı bir amaca yöneliyor.

 

Comments

  1. Avatar for admin By My Produksiyon

    Cevapla

  2. Avatar for admin By Kadir Emre Parlak

    Cevapla

  3. Avatar for admin By Merve

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir