Yabancı Dizi Önerileri

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )
Loading...

Dizi Önerisi: The White Princess

The White Princess Dizi Konusu

Starz tarafından 16 Nisan 2017 tarihinde yayınlanan The White Princess, 1485 yıllarında İngiltere’de yaşanan politik bir evliliği konu ediniyor.Dizi mini-dizi formatında yapılmıştır.(Starz,Da Vinci’s Demons ve Outlander gibi dizileri de bünyesinde bulunduruyor.)

Tarihi bir drama olan dizinin bir sezonu toplam 8 bölümden oluşuyor.

Philippa Gregory’nin 2013 yılında çıkan aynı isimdeki romanından uyarlanan dizinin prodüksiyon ekibinde farklı isimleri görmekteyiz. Dizinin 5 bölümde Jamie Payne, 3 bölümünde Alex Kalymnios yönetmenlik görevini üstleniyor. Yapımcı kadrosunda yer alan kişilere göz atarsak: Peter Welter Soler), Lachlan MacKinnon, Emma Frost var.

1485 yıllarında İngiltere sarsıntılı bir dönemden geçmektedir. Bu dönem içinde Tudor hanedanı yükselişe geçer. Güller Savaşı adı verilen bir iç savaş sonrasında VII. Henry (Henry Tudor) krallığını ilan edecektir. Ancak bu krallığın meşru bir anlam kazanabilmesi için politik yollara başvurması gerekir. Bu doğrultuda York hanedanından Prenses Elizabeth ile evlenme kararı alır. Evlilik ile birlikte Henry Tudor’un taht hakimiyeti kesinlik kazanır. Ancak karşılıklı çıkar ilişkisine bağlı olan politik tavırlar sonucunda İngiltere’yi zor günler beklemektedir.

 

The White Princess

The White Princess Dizi Oyuncuları

 

Princess Elizabeth (Jodie Comer)

VII. Henry (Jacob Collins-Levy)

Dowager Queen Elizabeth (Essie Davis)

Margaret Beaufort (Michelle Fairley)

Dizinin IMDB puanı 7.9 olarak belirlenmiştir.

The White Princess dizisi ile ilgili tüm yorumlarınızı ve eleştirilerinizi bekliyoruz.

 

The White Princess Dizi Fragmanı

 

Comments

  1. Avatar for admin By Gökhan

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir