Yabancı Dizi Önerileri

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )
Loading...

Dizi Önerisi: The Walking Dead

Dizi tarihinin en iyi zombi dizisi The Walking Dead ! Gözlerinizi kapatın ve aklınıza bir dünyanın büyük bir salgınla karşı karşıya kaldığını getirin. Bir yanda her yerde insan etiyle yanıp tutuşan zombiler diğer tarafta hayatta kalmak için insanları feda edebilecek insanlar. Ne kadarda zor bir durum değil mi? The Walking Dead tam olarak bizlere bu durumu yaşatıyor.

2010 senesinde gösterime başlayan The Walking Dead, bazı sezonlar beklentileri pek karşılayamasa da hala alanında en iyisi olma ünvanını sürdürüyor. Sinema filmlerinde bile göremeyeceğiniz zombiler var. Bir zombi karakterinin makyajı 1.5 saat sürüyor.

Diziyi seyretmeye başlamadan evvel akıllarda ufak bir senaryo bırakmak gerekirse eğer dünya üzerinde büyük bir salgın var. Bu salgın yüzünden insanlar zombiye dönüşmektedir. Bu virüs insanlara kan yoluyla bulaşmaktadır. Zombiye dönüşen insanların besin kaynağı artık insan etidir. Bu durum virüsün hızla yayılmasına sebep olacaktır ve dünya tam bir cehenneme dönecektir. Diğer tarafta hayatta kalmaya çalışan vardır. Dünya cehenneme dönmeden evvel polis memurluğu yapan Rick Grimes ( Andrew Lincoln ) ve arkadaşları hayatta kalmak için bir yandan zombiler ile diğer yandan ise insanlarla savaşmak zorunda kalacaktır.

The Walking Dead hakkında bilinmeyen birkaç konudan bahsetmek gerekirse, dizide rol alan zombilerin öncelikle ” zombi okulu ” adı verilen bir sette eğitim almaları gerekmektedir. Dizide karakterlerden zombi kelimesini duyamazsınız. Genellikle aylak ve sürü tabirlerini kullanırlar. Asi karakterlerimizden Darly’nin kullandığı yay okunun tanesi 300 dolardır. Bu da dizinin ne kadar titizlikle ve kaliteli bir şekilde çekildiğini göstermektedir.

Comments

  1. Avatar for admin By kilic

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir