Yabancı Dizi Önerileri

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )
Loading...

Dizi Önerisi: The Expanse

SyFy kanalının uzay ve bilimkurgu alanında yaptığı atakların yenisi olan The Expanse dizisi Aralık 2015 gibi yayınlanmaya başladı. New York Times tarafından The Expanse ismiyle listeleri alt üst eden yapımdan esinlenerek ekranlara aktarılıyor.

 

Geliştirici koltuğunda iki usta isim Hawk Ostby ve Mark Fergus oturuyor. Hatırlayacağınız üzere 2008 yılındaki Iron Man ve 2006 yılındaki Children Of Men filmlerinde bu isimleri görmüştük. Bu anlamda geniş bir fikir yelpazesine sahip olduklarını biliyorduk. Güçlerini yönetici yapımcı koltuğunda oturan Sharon Hall, Jason Brown, Andrew Kosove, Broderick Johnson, Naren Shankar gibi isimlerle birleştirerek The Expance dizisini geliştirdiler.

 

The Expance günümüzün 200 yıl ilerisinde geçiyor. Ortalama yılın 2215 olduğunu ve artık insanoğlunun uzayda koloniler halinde yaşadığını düşünün. Bu noktada dedektif Josephus Miller’dan Asteroit kuşağında kaybolmuş birini bulması söylenir. Gizli bir görev olan Julie Mao ismindeki kadını bulmak üzere Jim Holden ve mürettebatıyla yola çıkılır. Jim ise kargo gemisi kaptanıdır ve daha evvel Dünya, Mars ve Kemer arasında gerginliklere sebep olmuştur.

 

Josephus Miller olayın altında art niyet aramaz ve görevi kabul eder. Fakat zamanla bunun insanlığı tehdit eden bir komplo olduğunun farkına varır. İşte bu noktadan sonra işler daha da karışacak gibi gözüküyor. SyFy kanalında 2015 Aralık ayında gösterime girecek olan The Expance konusu ile insanları kendisine çekiyor.

The Expanse

The Expanse

Comments

 1. Avatar for admin By bilgin

  Cevapla

 2. Avatar for admin By İsmail Can Memiş

  Cevapla

 3. Avatar for admin By Kadir Emre Parlak

  Cevapla

 4. Avatar for admin By Bekir

  Cevapla

 5. Avatar for admin By bilgin

  Cevapla

 6. Avatar for admin By Mehmet

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir