Yabancı Dizi Önerileri

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )
Loading...

Dizi Önerisi: Spartacus

Tarihsel bir gerçekliği anlatan Spartacus her ne kadar Roma ve Trakya bölgesinde geçse de Amerikan yapımı bir dizidir. Dizi, Trakyalı bir asker olan Spartacus’ün köle olmasını ardından gladyatör olmasını anlatır. Tarihi bir hikaye olan dizi Howard Fast’ın aynı ismi taşıyan kitabından uyarlanmıştır.
 
Baş karakterimizin hastalanması üzerine ikinci sezonda başrol değişikliği yaşanıyor. İlk başlarda bizi üzse de bu duruma alıyışorsunuz fakat ilk karakterin gönlümüzde ayrı bir yeri oluşuyor.
 
Dizinin konusu ise, Trakyada bir köyde yaşayan Spartacus sürekli baskı gördükleri Gataelar’a karşı Roma Cumhuriyeti ile birlikte savaşa girerler. İlk muharebenin ardından Spartacus kaçan Gataelar’ı takip etmek ister fakat Roma ordusu komutanı Glaber Spartacus’e Karadenize’e gitme emri verir. Bu emre karşı gelen Spartacus köyüne döner ve köyünün Romalılar tarafından yakıldığını ancak karısının kurtulduğunu görür ve karısıyla beraber geceyi bir mağarada geçirirler. Sabah Roma ordusu ikisini de bulur. Karısını sSuriyeli bir tüccara satarlar, Spartacus’u ise köle olarak Batiatus’a satarlar.
 
İlk zamanlarda asi bir tavır sergilemiş fakat daha sonraları Batiatus ile karısını bulması karşılığında bir anlaşma yapıp Batiatus için dövüşmeyi kabul eder. Daha sonra Batiatus’un karısını öldürdüğünü öğrenince Ludus’ta isyan çıkartıp tüm soyluları öldürmüştür. Ardından Roma genelinde bir isyan çıkartmış ve ciddi sorunlar yaratmıştır.

spartacus

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir