Yabancı Dizi Önerileri

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )
Loading...

Dizi Önerisi: Sherlock

Romandan uyarlanan diziler arasında bir çığır açan Sherlock, senede hatta iki senede bir yayınlanan 3 bölümlük sezonlarıyla az ama bir o kadar da kaliteli bölümleriyle tekip etmenin çok zor olduğu bir yapım. Ama aslında bu geçen sürede kendinize Sherlock günleri yapıp şu ana kadar yayınlanan tüm bölümleri sırayla izleme imkanı sunuyor sizlere. Ve bunu yapabileceğiniz sayılı dizilerden çünkü kaç defa izlerseniz izleyin öyle bir oyunculuk var ki izlemekten sıkılmıyorsunuz.

Benedict Cumberbatch’in canlandırdığı Sherlock; bebeksi bir yüze, keskin yüz hatlarına ama en önemlisi beyninin içinde ne kadar aktif bir dünyanın olduğunu bize anlatmaya çalışan pencere niteliğindeki masmavi gözlere sahip bir baş karakterimiz. Dizide teknolojiyle iç içe olan Sherlock laptop, cep telefonu kullanıyor ve kendisine ait bir internet sitesi var.

Sherlock’un sağ kolu Dr. Watson’ı Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi ve Hot Fuzz filmlerinden tanıdığımız Martin Freeman canlandırıyor.

Dizide zaman zaman Sherlock’un iç dünyasına yaptığımız yolculuklarda insan zekasının ne kadar kıvrak, aynı zamanda insan algısının da istenebilirse ne kadar kullanışlı ve gelişmiş olduğunu farkediyoruz. Kahramanımız her sonuca yaptığı çıkarımlarla ulaşıyor. Her düşüncesinin bir tabanı ve bu tabanın dayandığı birçok çıkarımı oluyor.

Dizinin belki tek olumsuz yanı siz diğer polisiye dizilerdeki gibi tahmin yürütemiyorsunuz. Yani yürütseniz bile hiçbir zaman doğru sonuca ulaşamıyorsunuz.

sherlock

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir