Yabancı Dizi Önerileri

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )
Loading...

Dizi Önerisi: Prison Break

Hapishane filmleri denince akla zenci gangsterler ve dövüş sahneleri geliyor aslında. Hapishaneden kaçış dendiği zaman ise ilk aklımıza gelen tünel kazmak. Ya da Esaretin Bedeli filmindeki gibi zeka ile kaçış mümkün gibi görünüyor. Prison Break adlı dizi ise bu algıyı tamamen değiştirecek türden. Filmin tamamen orijinal senaryosu ile sizi kendisine bağlayacaktır. Filmdeki zeka ve yaratıcılık unsuru ise bu diziyi tekrar tekrar seyretme isteği uyandıracak cinsten.
 
Dizi, başkan yardımcısını öldürmek iftirasıyla hapse atılan abisi Lincoln Burrows‘u kurtarmak isteyen fakat hukuki yollardan bir çözüm elde edemeyen bir kardeşin hikayesi üzerinde yoğunlaşıyor. İnşaat mühendisi Michael Scofield abisini kurtarmak için muazzam bir kaçış planı hazırlıyor. Planını yaptıktan sonra tek yapması gereken abisinin bulunduğu hapishaneye girmektir. Bunun için tamamen göstermelik bir banka soygunu düzenler ve ardından şeker hastalığını bahane ederek abisinin bulunduğu Fox River eyaletindeki hapishaneye gönderilir. Kaçış planı her ne kadar kusursuz da olsa sonuçta bu hapishaneden kaçmak hiç de kolay olmayacaktır. Ama kahramanımız Michael Scofield’ın zekası problemleri çözmede çok iyidir. Sizler de bu diziyi izlerken Michael Scofield’a hayran kalacaksınız.
 
Prison Break, People’s Choice Award ödüllerinde “En İyi Drama Dizisi” ödülü almıştır, ardından bir sene sonra Avustralya Film Enstitüsü Dominic Purcell’e en iyi aktör ödülü vermiştir.
4.Sezon Final bölümündeki şaşırtıcı sonu açıklamak için yapımcılar tarafından 2 özel bölümlük DVD çıkarılmış, Büyük Kaçış: Son Kaçış ismiyle satışa sunulmuştur.

prison-break

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir