Yabancı Dizi Önerileri

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )
Loading...

Dizi Önerisi: Lost

Yabancı dizi dendiğinde aklımıza ilk gelenlerden birisi hiç şüphesiz Lost olur. İzleyenler kesinlikle izlemeyenlerin çok şey kaybettiklerini rillendirip dururlar. Dizinin sonu konusunda bir çok fikir ayrılığı olmasına rağmen kimseden dinlemeyip izlemek en iyisi.Filmin konusu sıradan başlıyor aslında fakat ilerleyen sezonlarda senaryoyu öyle genişletmişler ki konusunu okuyup beğenmezseniz bile bi şans vermenizi tavsiye ediyoruz. Dizinin formatı nedir derseniz, dizide her şey var. Macera, drama, fantezi, bilim kurgu, gerilim. Lost, ilk yılından itibaren her bölümü ortalama 15.69 milyon kişi tarafından seyredilen bir fenomen oldu.Ödül konusunda ise ayrı bir rekortmen oldu.

Bizler de olumsuz eleştirileri okuduktan sonra başlamak konusunda kararsız kalmıştık fakat dizi eksiklikleriyle beraber ortalamanın çok çok üzerinde olduğu için hiç pişmanlık duymadık.

Bu dizinin konusu aslında Avustralya’dan Los Angeles’ a uçan ticari bir uçağın Güney Pasifik civarında düşmesiyle esrarengiz tropikal bir adada kazadan sağ kalan kimselerinin yaşamlarını anlatır. Her bölüm bir karakterin flashbacklerle geçmişi ile birlikte işlenir. Adada hayatta kalma mücadelesinin yanında karakterlerin birbirleriyle yaşadığı sorunlar bunun yanında adada karşılaştıkları diğer insanlarla ve başka tehlikelerle olan mücadeleleri işleniyor. İlk bölüm olan Pilot bölümü 22 Eylül 2004’te başlar. Dizi tarihinin ( Tüm diziler) en fazla bütçeli bölümünün bu bölüm olduğu söylenir.

Lost

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir