Yabancı Dizi Önerileri

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )
Loading...

Dizi Önerisi: Legion

Legion Dizi Konusu

FX kanalı tarafından 8 Şubat 2017 tarihinde yayınlanmaya başlayan Legion, X-Men serisinin bir spin-off’u olarak görülebilir. Dizinin yönetmen-yazar kadrosunda Noah Hawley, Chris Claremont, Dave Cockrum, Stan Lee ve Jack Kirby gibi önemli isimler yer alıyor.

Dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşacak, ayrıca bölümler ortalama 45-60 dakika olacak.
David Haller, “kişilik bölünmesi”, “şizofreni” gibi tanılar konulmuş bir hastadır. Akıl hastanesinde gözetim altında tutulmaktadır. Uzun süredir hastane görevlilerine, iyileştiği ve artık topluma zararlı bir birey olmadığı konusunda konuşmalar yapmaktadır. Ancak hastane yönetimi onun iyileştiğini düşünmemektedir.

 

legion

 

Sıradan bir günde David Haller, arkadaşı Lenny Busker ile konuşarak zaman geçirmektedir.Birdenbire, birinin hastane koridorundan bulundukları ortama doğru gelmeye başladığını görür. Gelen kadın David’in oldukça ilgisini çekmiştir. Onunla tanışmak isterken çarpışırlar. O an kadının neden akıl hastanesinde olduğunu anlar. Syd Barrett, kimsenin kendisine dokunmamasını istemektedir. El sıkışmaz, sarılmaz ve temas etmez. Zaman içinde David ve Syd yakınlaşmaya başlayacaktır. Bu yakınlaşmanın bir sonucu olarak, David Haller bir şekilde hastaneden çıkmayı başaracak ve özgürlüğüne kavuşacaktır.Bu özgürlüğün bedeli ise kendisini gözleyen kişilerin David’i kaçırması ve gözetim altında tutmaya başlamasıdır. Çünkü David çok güçlü bir mutant olma özelliğini taşımaktadır.

Legion Dizi Oyuncuları

  • David Haller (Dan Stevens)
  • Syd Barrett (Rachel Keller)
  • Lenny Busker (Aubrey Plaza)

 

Legion Dizi Fragmanı

Comments

  1. Avatar for admin By Sinan

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir