Yabancı Dizi Önerileri

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )
Loading...

Dizi Önerisi: House M.D.

House, medikal drama tarzında yayınlanan 8 sezonluk bir Amerikan dizisi. Dizi ismini de başrolde oynayan Tıbbi Tanı Uzmanlığı Departmanı’nın başındaki doktor olan Dr. Gregory House’dan alır.
House çok başarılı bir doktor olmasına rağmen hastane kurallarını ve yasaları umursamaz tavrı sürekli onun başına işler açar. Bu yüzden birçok hastane değiştirmiştir. Hastanenin idrecisi olan Lisa Cuddy, House’a iş vermeden önce onun bu vasfından haberdardır. Ancak kendisi House’ı dizginleyebileceğini düşünmektedir.

Dizinin içinde bir çok tıp terimi geçse de bir süre sonra anlamaya başlıyorsunuz, ve diziyi izleyen herkeste olan bir durum olan House’a hayranlık sizde de uyanacak. Onun aslında umursamazlığı, egoistliği size çekici gelmeye başlayacak, daha sonraları ise baş kahramanımızın bu hastaları umursamıyor görüntüsünün ve egoistliğinin altında aslında hastalarına ve ekibine ne kadar değer verdiğini anlayınca House’a olan hayranlığınız bir kat daha artacak.

Artık ailenizden birisi gibi olacak olan House ve 3 kişilik ekibi maalesef üçüncü sezonun sonunda dağılır ve yerlerini yeni ekip arkadaşlarımız alır. Hikaye bu bölümlerde doktor-hasta hikayelerinden daha derine inip Dr. House’un iç dünyasına girip onu keşfetmemizi sağlayacak bazı olaylara ev sahipliği yapıyor. Sakın ekibin dağılmasını oyuncuların değişmesini umursamayın filmi izlerken o kadar çabuk ısınıyorsunuz ki hemen yeni ekibi sahipleniyorsunuz.

House MD

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir