Yabancı Dizi Önerileri

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )
Loading...

Dizi Önerisi: Heroes

“Son zamanlarda sıradan görünen bir grup birey ancak ‘özel’ kelimesiyle tanımlanabilecek olan bazı yeteneklerini ortaya çıkardılar. Şimdilik bunun farkında olmasalar da, bu bireyler sadece dünyayı kurtarmakla kalmayıp onu sonsuza dek değiştirecekler. Üstün özelliklerin kazanımı ile hayatlarının tamamen değişmesi bir anda olmayactı şüphesiz. Her hikâyenin bir başlangıcı vardır” Cümleleri ile başlıyor dizimiz.
 
Hepsi sıradan insanlar olan, hiçbir şeyden haberleri olmadan günlük hayatlarını devam ettiren bir grup insan. Bu insanların her biri diğer insanların hayal bile edemeyecekleri bir takım özellik ve yeteneklerle donatılmışlardı. Bu özellikleriyle dünyayı bile değiştirebilirlerdi fakat bu yeteneklerin nasıl, kim tarafından ve ne için verildiğini bilmiyorlardı. Tek bildikleri şey bu yeteneklere sahip olduklarıydı.
 
Kimisi yer çekimine meydan okuyor, kimisi geleceği görebiliyor, kimisi zamanı durdurabiliyor, kimisi zamanda yolculuk yapıyor, kimisi katı cisimlerin içinden geçebiliyor, kimisi düşünceleri okuyabiliyordu. Yeteneğinin farkına varanlar bu yeteneğin kendisine kim tarafından ve hangi amaç için verildiğini araştırmaya başlıyorlar. Hepsi bu özelliklerin kötü bir amaç uğruna kullanıldığı zaman nasıl sonuçlara yol açacağının farkında, aynı zamanda güzel bir amaç için kullanılacağı zaman ise dünyayı daha güzel ve daha yaşanabilir bir yer yapabileceklerinin farkında.
 
Bakalım kahramanlarımız onlara bu yetenekleri kimin verdiğini ve veren kişinin ne amaç uğruna onlara bu yetenekleri verdiğini bulabilecekler mi?

Heroes

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir