Yabancı Dizi Önerileri

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )
Loading...

Dizi Önerisi: American Gods

Uzun süredir konuşulan ve merakla beklenen American Gods, 30 Nisan 2017’de Starz tarafından yayınlanan ilk bölümüyle ekranlardaki yerini aldı.Neil Gaiman’ın “American Gods” isimli kitabından uyarlanan dizinin ilk sezonu toplam 8 bölümden oluşacak. Her bir bölüm ortalama 60 dakika sürecek.

Dizinin yaratıcıları arasında Bryan Fuller ve Micheal Green gibi ünlü isimler yer alıyor.(Bryan Fuller’i Dead Like Me, Heroes, Hannibal gibi dizilerden tanıyoruz.)

American Gods Dizi Konusu

American Gods konusu bakımından fantastik gerilim türüne giriyor.Eski ve yeni tanrılar arasındaki ilişkilere şahit olacağız. Geçmişi karanlık bir kişi olan Shadow Moon, işlediği suçlar sebebiyle hapishanede cezasını çekmektedir. Ceza süresi normalde altı yıl olarak belirlenmiştir; fakat üç yılı doldurmasının ardından tahliye olması uygun görülür. Bu süre zarfında eşi Laura’nın bir trafik kazasında öldüğü haberini alır. Eşinin cenazesine yetişebilmesi için hapishaneden birkaç gün erken çıkarılır. Shadow, cenaze törenine yetişmeye çalışırken uçakta oldukça tuhaf bir adamla tanışır. Mr. Wednesday adındaki bu adamın kendisinden bir isteği vardır: Onun için çalışması.

 

American Gods

 

Mr. Wednesday’in teklifini geri çeviren Shadow’un başından şanssızlıklar eksik olmaz. Uçak olması gereken yere iniş yapamaz. Beklemektense karayolundan devam etmeyi daha mantıklı bulur. Yolda mola verdiği bir yerde karşısına bir kez daha Mr. Wednesday çıkar. Adamdan eşinin arkadaşı Robbie’nin de öldüğü haberini alınca bir kez daha yıkılır çünkü Robbie’nin spor salonunda işe girmeyi planlıyordur, ancak bu ölümle planı tamamen bozulur. Wendesday’in teklifini kabul etmekten başka şansı kalmaz. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

American Gods Oyuncuları

 • Ricky Whittle (Shadow Moon )
 • Ian McShane (Mr. Wednesday)
 • Emily Browning (Laura Moon)
 • Pablo Schreiber (Mad Sweeney)
 • Yetide Badaki (Bilquis)
 • Gillian Anderson (Media)
 • Peter Stormare (Czernobog )
 • Crispin Glover (Mr. World)

 

American Gods Dizi Fragmanı

-Dizinin ilk IMDB puan 8.6’dır.Daha yeni yayınlanan dizi ilk bölümden büyük başarı elde etmiştir.

Comments

 1. Avatar for admin By Fatih

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir