Yabancı Dizi Önerileri

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,67. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )
Loading...

Dizi Önerisi: 13 Reasons Why

İnsanlar boş zamanlarını dizi, film gibi aktivitelerle değerlendirmektedirler. Oyuncular, yönetici kadrosu izleyici kitlesinin ilgisini çeken yeni dizi veya filmler gösterime girmektedir. Nostalji döneminden bu yana televizyon dünyası gelişme göstermiştir. Gerek yerli filmler ya da diziler gerekse yabancı filmler konuları, yönetici kadroları, oyucu kadroları, dizi müzikleri oldukça çeşitlilik arz etmektedir. Dizilerin konuları aşk, komedi, romantik komedi, bilim kurgu, darama, polisiye, korku, macera, trajedi olarak düşünülebilir. Dizilerin bölümleri yönetmenlere ve dizinin konusuna bağlı olarak çeşitlilik göstermektedir. Bazı diziler uzun sezonlar boyu devam etmesine rağmen bazı diziler az bir bölüm yayınladıktan sonra televizyon yayın hayatına son vermişlerdir. Bazı diziler televizyonda ya da internet üzerinden yayımlanabilirler.

 

13 Reasons Why

 

13 Reasons Why dizisinin yapımcılığını Selena Gomez üstlenmiştir. 13 Reasons Why dizisi 13 bölümden oluşmaktadır her bölümün süresi ise 50 veya 60 dakika arasında değişmektedir. Dizi, Jay Asher’ın Reason Why adlı kitabından uyarlanmıştır. Dizinin ilk ana fikri Brian Yorkey tarafından ortaya atılmıştır. Brian Yorkey daha önce hiçbir dizi ya da film sektöründe bulunmamıştır. Dizinin diğer yapımcıları ise Elizabeth Benjamin (Bones) Kim M. Cybulski (CSI: Crime Scene Investigation), Steve Golin, Joe Incaprera, Diana Son ve Micheal Sucar yer almaktadır.

13 REASONS WHY DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

31 mart 2017 tarihinde yayına başlayan dizinin konusu oldukça ilgi çekicidir. Hayranları tarafından takip edilen dizinin konusuna trajedi demek yanlış olmaz. Olaylar bir lisede yaşanmaktadır, Liberty adı verilen bir lisede Hannah adı verilen bir öğrencinin yaşadığı psikolojik durumları, bunalımları sebebiyle intihar etmesi sonrasında oluşan olaylar sıra gelmektedir. Hannah’a arkadaşları tarafından psikolojik baskı yapılmaktadır, bu sebepten dolayı Hannah intihar etmiştir, intihar olayından sonra intihar vakıasından Hannahın arkadaşları ve okul yönetimi sorumlu tutulmaktadır. Hannah’ı yakından tanıyan arkadaşı olan Clay kendi halinde, sessiz bir öğrencidir. Clay’a bir gün içerisinde kasetlerin olduğu bir kargo gelir ve bu kasetlerde Hannah’ın ölümüne kimlerin sebebiyet verdiği anlatılmaktadır. 13 Reasons Why dizisinin konusu bu olayları ele almaktadır.

13 REASONS WHY FRAGMAN

Comments

  1. Avatar for admin By Banu

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir