Titans Nasıl Bir Dizi - Yabancı Dizi Önerileri

Titans Nasıl Bir DiziTitans Nasıl Bir Dizi

Bilindiği üzere DC, DC Universe isimli dijital kanalını hayata geçirdi. Kendi orijinal dizi projelerine de onayını veren DC Universe’ün ilk dizisi Titans oldu. 

Titans dizisi için ilk başta 2015 yılında TNT ile anlaşılmış, ancak sonradan bu proje iptal edilmişti.

Titans dizisi, temelde ‘’Titanlar Grubu’’ olarak isimlendirilmiş bazı sorunlu genç süper kahramanların bir araya gelerek, birlikte mücadele etmelerini ele alıyor. Henüz fazlasıyla acemi olan bu kahramanlar, insanlığı kötülerden kurtarmak adına tehlikeden tehlikeye koşarlarken, dizinin birden çok ve katmanlı yapıda bir hikayesi olduğundan dolayı kahramanların sadece gelecekteki ve şimdiki zamanda gerçekleşen eylemlerine yer verilmiyor. İzleyicinin aklına daha iyi yerleşebilmesi adına, baş kahramanlarımızın geçmişlerinden de kesitler sık sık izleyiciye sunuluyor. 

Flashback aracılığı ile sürekli karakterlerin geçmişine atıf yapan dizi, onların yaşadıkları travmaları daha iyi anlamamız açısından yardımcı oluyor.

Titans, Batman’in eski ortaklarından olan Dick Grayson’ın, onunla yollarını ayırdıktan sonra bir grup sorunlu kahramanla yollarının kesişmesi ile başlıyor. Bu genç, sorunlu kahramanların onları yönlendirecek ve başlarında onlara liderlik edecek birine ihtiyaçları vardır. Dick Grayson ise Gotham’dan kaçmış ve Detroit Polis Departmanı’nda dedektif olarak işe başlamıştır. Burada yeni bir başlangıç yapmayı ve problemsiz bir hayat yaşamayı istemektedir.

Grayson’ın dedektiflik yaptığı Departman’a Rachel adında bir kızın yardım istemek için gelmesi ile işler yolundan çıkmaya başlar. 

Rachel’ın peşinde adamlar vardır; ona zarar vermek isteyen adamlar. Dick ve Rachel güçlerini birleştirirler ve bu kötü niyetli adamların kimliklerini ortaya çıkarmak için araştırmalarına başlarlar. Bu esnada da yolları bir şekilde Beast Boy ve Starfire ile buluşur. 

Bu dörtlünün bir araya gelmesinin ardından, Titan isimli süper kahraman ekibi de oluşmuş olur.

Yorum Gönder

0 Yorumlar