Netflix Marvel Dizileri İzleme Sırası - Yabancı Dizi Önerileri

Netflix Marvel Dizileri İzleme Sırası


Netflix Marvel Dizileri İzleme Sırası

Konu bütünlüğünü sağlayabilmek için, Netflix’ten çıkmış olan Marvel dizilerini belli bir sıra doğrultusunda izlemek, hem evreni hem de karakterleri daha iyi anlayabilmeniz açısından büyük bir önem taşıyor. İşte dizi sektöründe de oldukça önemli bir yere sahip olan Marvel evreninin dizileri ve izlemeye başlamadan önce takip etmeniz gereken sıra;

1)    DAREDEVIL: Netflix’ten çıkan ve izleyicisi ile buluşan başarılı dizi Daredevil, sokağın içerisinden çıkan kahramanlarımızın başlangıç hikayesi olarak yerini alıyor. Yapım aynı zamanda The Puniher’ın da ilk kez göz önüne çıktığı dizi.

2)    JESSICA JONES: Asi bir süper kahraman olan Jessica, diğer kahramanlarımızdan farklı olarak daha umursamaz bir kişiliğe sahip.

3)    LUKE CAGE: Harlem’den çıkan kahramanımız, maruz kaldığı deneylerin sonucunda neredeyse 10 kaplan gücüne ulaşmış! Sürükleyici bir dizi olmasının yanı sıra, izleyiciyi harika müziklerle tanıştırıyor.

4)    IRON FIST: Bol bol aksiyon, doğu kültüründen esintiler, kadim uygarlıklardan kalan bir miras. Iron Fist bu hikaye bütünlüğünü korumak için olmazsa olmazların bir tanesi. 

5)    THE DEFENDERS: Netflix yapımı Marvel kahramanlarının birleştiği bir dizi. Yeni bir hikayeye adım atan The Defenders, Daredevil, Luke Cage, Iron Fist ve jessica Jones’u bir araya getiriyor. Hep beraber yeni bir mücadelenin içine giren kahramanlarımız, bu kez New York’u kötülerin elinden kurtarmaya çalışıyor.

6)    THE PUNISHER: Konu bütünlüğü açısından oldukça önemli bir yerde bulunan dizilerimizde biri. Prensipleri bulunmayan bir anti kahraman olarak karşımıza çıkan The Punisher, şu ana kadar çekilmiş olan Marvel dizileri arasında da oldukça önemli bir yere sahip. Ailesinin öldürülmesinin hesabını sormak için çıktığı intikam yolculuğu ile, sizi bol aksiyona ve The Punisher’ın hüzünlü geçmişinden dolayı dram’a doyuracak bir dizi.


Yorum Gönder

0 Yorumlar