Gelmiş Geçmiş En İyi Yabancı Diziler - Yabancı Dizi Önerileri

Gelmiş Geçmiş En İyi Yabancı DizilerGELMİŞ GEÇMİŞ EN İYİ YABANCI DİZİLER

1)    GAME OF THRONES
Büyük bir savaşçı olan ancak ülke ve aile yönetmek konusunda aynı başarıyı yakalayamayan Baratheon'un tamamen ve yalnızca güvenebileceği, her yanlışını arkasından toparlayacak yeni bir adama ihtiyacı vardır. Kuzeyin Lordu Ned Stark ise bu görev için biçilmiş kaftandır. Ned Stark’ın tek isteği ise, kuzey sınırlarını korumakta olan krallığında ailesi ve halkı ile birlikte güven ve huzur içerisinde yaşamaktır. Ancak, bu yeni görevi onu ve ailesini tehlikenin, güç savaşlarının ve entrikanın tam ortasına atacaktır.

2)    SHERLOCK HOLMES
Bir Sherlock uyarlaması, ancak bu kez Sherlock günümüzün Londra'sında, günümüz şartları içerisinde davalarını çözüyor. Yanında yine hem ortağı hem de en yakın dostu Doktor Watson; azılı düşmanı ise Moriarty.

3)    BREAKING BAD
Lisede bir kimya hocası olarak çalışan 50 yaşındaki Walter White, uyuşturucu satıcılığı yaptığını bir tesadüf neticesinde öğrendiği eski öğrencisi Jesse Pinkman ile metamfetamin işine girer. Kimya konusunda oldukça başarılı işlere imza atmış ve fazlasıyla zeki bir adam olan White, uyuşturucu piyasasını avucunun içi gibi bilen Jesse ile, kaliteli metamfetamin üreterek uyuşturucu ticareti işine başlarlar.

4)    HOW I MET YOUR MOTHER
ABD’ de çekilmiş bir sit-com dizisi olarak izleyici ile buluşmuş olan How I Met Your Mother, komedi ve romantik türünde, 9 yıl boyunca devam etmiştir. Yapım, 2030 yılında baş kahramanlardan biri olan Ted’in çocuklarına anneleri ile nasıl tanıştıklarını anlatması ile başlar ve bu tam 208 bölüm sürer.

5)    PRISON BREAK
Abisinin suçlu olduğuna inanmayan Michael Scofield, abisinin aklanamayacağını üstüne üstlük devletin bile bu işin içinde olduğunu anladığında, abisi Lincoln için muazzam bir kaçış planı hazırlar; hapishanenin bütün planını vücuduna bir dövme olarak işlemiştir ve planın ilk hamlesi abisinin yanına hapse girmektir!

 6)    LOST
Kaza yapan bir uçak, ve adada mahsur kalan kazazedeler… Adada düşündüklerinden çok daha fazla süre kalan Oceanic Hava Yolu şirketinin yolcuları, gün geçtikçe yeni bir yönünü keşfettikleri bu gizemlerle ve tuhaflıklarla dolu adada hayatta kalabilmek ve adadan kurtulabilmek için büyük bir mücadelenin içine girerler. 

7)    FRIENDS
Yapım, bu zamana kadar en büyük ses getiren yapımlardan birisi haline geldi. New York'ta hayatlarını sürdüren 20'li yaşlardaki altı arkadaşın yaşamlarını konu edinmektedir.

8)    SUPERNATURAL
İblisler, şeytanlar, melekler ve türlü doğaüstü yaratık… Dean ve Sam Winchester kardeşlerin işi, gerçek olduklarına inanamayacağımız bu varlıkları avlamak!

9)    THE WALKING DEAD
Kasabanın polis şefi olarak görev yapan Rick Grimes bir gün vurulur ve kaldırıldığı hastanede komaya girer; ancak o komada yaşam savaşı verirken, bu sürede bildiği yaşam tümüyle tepetaklak olmuştur. Artık dünya, zombilerin istilası altındadır.

10) THE SIMPSONS
Bir Amerikan ailesinin, Springfield isimli kurgusal bir şehirde geçen yaşantılarını konu alan bu dizi, Amerikan kültürünü ve toplumunu eleştiri altına almaktadır.

11) SPARTACUS
Dizi, yurdundan ve aşık olduğu kadından kopartılan bir adamın, gladyatör olarak kanlı arenalarda yeniden doğuşunu ele alıyor. Vahşice yönetilen bir toplumda yaşam mücadelesi veren bu adamın hikayesine tanık olacaksınız.

12) HOUSE
New Jersey eyaletinde, bir hastanede doktor olarak çalışan Gregory House ve onun üç kişiden oluşan ekibinin hastanede yaşadıkları olaylar işlenmektedir. 

13) VIKINGS
İskandinavya topraklarında geçen dizide, savaşçı ve barbar bir kavim olarak bütün dünyaya adını duyurmuş Vikingler’in çekici kültürlerine ve yaşantılarına tanık 
oluyoruz.

14) DOCTOR WHO
BBC'nin ve dünyanın en uzun soluklu yapımlarından bir tanesi olan Doctor Who'nun devamı niteliğinde, doktorun maceralarına tanık olmaya devam ettiğimiz bir dizi olarak izleyici karşısına çıkıyor 2005 yapımı Doctor Who.


Yorum Gönder

0 Yorumlar