After Life 1. Sezon İnceleme - Yabancı Dizi Önerileri

After Life 1. Sezon İnceleme

AFTER LIFE 1. SEZON İNCELEME


Komedi şovları ile adını bütün dünyaya duyurmuş, İngiliz asıllı olan komedyen ve oyuncu Ricky Gervais’in yazıp yönettiği hem de başrolünde yer aldığı dizi After Life, büyük bir sevgiyle bağlı olduğu eşini kaybetmesinin ardından büyük bir depresyona sürüklenen Tony isimli bir adamın etrafında dönüyor.

Dizinin 1. Sezonu 6 bölümlük ve her biri yaklaşık 25’er dakikadan oluşuyor. Buna rağmen yayın hayatıyla buluştuğu ilk andan itibaren IMDB’den 8,6 gibi bir puan alarak Netflix’in en çok izlenen dizileri arasında yer almayı başarıyor.

Dizinin Ricky Gervais’e eşlik eden oyuncu kadrosunda ise; Kerry Godliman, Tom Basden, Tony Way, David Bradley, Ashley Jensen gibi isimleri görüyoruz.
1.sezonun konusu ise şu şekilde ilerliyor; Tony, küçük bir kasabada yaşayan ve kasabanın haftalık yerel gazetesinde bir yazar editörü olarak çalışmaktadır. Ancak bir gün 25 yıl boyunca evli olduğu ve büyük bir aşkla sevdiği eşi Lisa’yı meme kanserinden dolayı kaybeder. Bu olaydan sonra ise Tony’nin hayatı tamamen değişir, tepetaklak olur.

Akşamları bütün vaktini karısı Lisa’nın ona ölmeden önce bırakmış olduğu videolarını, son mesajlarını izleyerek geçirir. Çoğu kez intihar etmeyi deniyor, ama son anda vazgeçiyor. Yine bir gün intihar edeceği sırada, köpeğini ondan başka besleyecek ve ona bakabilecek kimse olmadığını bildiği için bir intihar girişimden daha dönüyor.

Kısa sürede tekrar yaşama tutunmaya karar veren Tony, tamamen farklı bir kişilik olarak eski hayatına döner. Kaybedecek hiçbir şeyi olmadığını düşündüğü için, herkese korkunç bir şekilde davranmaya, kimseyi umursamamaya başlar, agresif ve sinirli bir adama dönüşür. Ancak, dizinin ilerleyen süreçlerinde hayatına dahil olacak olan yeni kişiler ona, dünyanın yaşanabilir bir yer olduğunu gösterecek, bu depresif ruh halinden kurtulmasına yardım edeceklerdir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar